Mužská touha po ženské kráse je přirozená a snad nikdo ji nezpochybňuje. A když se muž ocitne v prostředí, kde jsou do jisté míry omezeny možnosti tuto touhu uspokojit, dostává jeho duše zabrat. A vojenská služba je takovým prostředím zcela určitě. Každý chlap, který byl na vojně, jistě potvrdí, že touha po ženách k životu v uniformě prostě patří. Není proto divu, že vyobrazení ženy a její krásy bylo a vždy nejspíš bude součástí vojákových fantazií.

Ale nejde jen o mužské představy, vojenský styl se dostal i do ženského šatníku. Není tomu dávno, co byl tzv. ARMY STYL opravdu in. Mohli jsme na ulicích potkávat ženy v khaki oblečení, v maskáčových kalhotách i sukních a rozvernost těchto modelů byla místy až provokující.

Ale vraťme se pár let do minulosti a vzpomeňme si na vojáky v základní službě. Komunikační technologie nebyly ani zdaleka na takové úrovní jako dnes. Internet neexistoval, telefony byly drátem pevně spojeny se zdí a fotoaparáty byly velké, černobílé a nepraktické – navíc v kasárnách přísně zakázané. A přesto vznikala velice zajímavá, ženskou krásou a erotičností protkaná dílka.Jen málokterý „záklaďák“ nedržel v ruce vojenskou bankovku symbolizující počet dní do vytouženého civilu. Vojáci z povolání – jejich velitelé – pak mezi sebou často soutěžili o to, čí podřízení jsou nápaditější a šikovnější. Vznikaly obsáhlé sbírky těchto bankovek.

Ve spolupráci s www.csla.cz přinášíme ukázky některých z nich.

Další vojenské bankovky si můžete prohlédnout ve fotogalerii Vojenské bankovky.

Dalším impulsem pro spojení vojenství a ženské krásy je zvyšující se počet žen v české armádě. Jestli je všeobecně známo, že řadu žen přitahují muži v uniformě, je nutno také připustit, že mnoho mužů se otočí za pěknou „vojačkou“. Vojenská uniforma je jedním ze symbolů armády a mnozí z nás s úsměvem pozorují, jak vojačky šikovně mění své „firemní oblečeni“ v symbol ženské krásy. Délka sukní, počet rozepnutých knoflíčku u košil, výška podpatků, barva a množství doplňku a vyzývavost líčení některých českých vojaček nedává spát jejich kolegům. A nedává spát ani jejich nadřízeným, kteří se snaží tyto krásky vtěsnat do tzv. ustrojovací kázně.

 

A co teprve když žena v uniformě odhalí ještě víc? Pak je na světě kauza, kterou jistě pamatujete z roku 2004. Studentky vojenské školy nafotily – za peníze – erotické fotky pro pánský časopis. Byl z toho poprask, který nechceme připomínat, a přestože máme zmíněné fotografie k dispozici, nehodláme je zveřejnit.

Vyvstává zde totiž otázka, kde je hranice únosnosti, vkusu a mimo jiné také přípustnosti pro „vojákyně z povolání“, tedy české vojenské profesionálky.

Pro úplnost ale musíme uvést ještě jeden příklad spojení vojáka a ženské krásy. Armáda v rámci své náborové kampaně v roce 2005 využila krásu žen k přitáhnutí pozornosti návštěvníků veletrhu Autosalón 2005.